0551 017 4800

E-Para için güvenli alışveriş.

Paykwik Nedir?

Ön ödeme ile yurt içi ulaşılabilir resmi firmalardan satın alabileceğiniz bir parakartıdır. Sanal para değildir. Hatta satın alınan kart internette güvenle harcayabileceğiniz EURO miktarıdır.

Paykwik

Neden Paykwik Kullanmalıyım?

İnternette alışveriş yapmak için gümüz teknolojisi ile bir çok yöntem bulunmaktadır. Bunlar visa, maestro, amex gibi kredi kartları veya yurt içi firmalar için de EFT, havale gibi yöntemler olabilir. Hatta bazı durumlarda bitcoin gibi sanal paralar da bazı sitelerde online alışveriş için kullanılabilen yöntemler arasındadır.

Başta da söylediğimiz gibi teknoloji gelişirken malesef bu platormu kötü amaçlı kullanacak kişi, gurup hatta bazı şirketler de nemalanmak için kendilerini geliştirmişlerdir. Bu kurum veya karanlık kişiler kullanılan kredi kartlarının bilgilerini veya sizin kimlik bilgilerinizi kopyalayarak, bilginiz dışında ek harcamalar yapmaktadır. Aslında sizin yapmak istediğiniz 10€ tutarındaki bir alışverişin maliyeti bazen binlerce € bulan tutarlara ulaşmaktadır. 3D güvenlik bile artık bilgileri ele geçirilen kişinin bankadaki GSM numarası değiştirilerek aşılabilir olmuştur.

Başka bir senaryoda ise yine online güvenli alışverişiniz, kredi kartınızla, EFT bilgilerinizle gerçek kimliğiniz ile eşleştirilerek kayıt altına alınmaktadır. Halbuki bazen online alışverişinizi kimliksiz yapmak isteyebilirsiniz. Bu daha sonra diğer firmaların aldığınız ürün ile ilgili her platformda reklam veya bazende tehtit içerikli iletişimlerine maruz kalmanızla sonuçlanmaktadır.

Paykwik Nasıl Çözüm Sağlar?

Ön ödeme sistemi olan Paykwik'i resmi bayi olan paykwikim.com sitemizden istediğiniz-ihtiyacınız miktarda satın alırsınız ve karşılığında size içinde para yüklü olan kod verilir. Bu kod kimliksizdir ve kimin kullandığı kesinlikle izi sürülemezdir. Ayrıca kod içinde başta sizin yüklediğiniz kadar para (EURO €) vardır. Bu kod ile Google Play, Skype gibi yerlerde kullanabilmeniz haricinde bir çok oyun platformlarında da kullanabilirsiniz (Knight Online, Zynga gibi) hatta birçok online uluslar arası alışveriş sitesinden de alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz. Kodu kullanan platform kodun sahibinin gerçek kimliğini siz bildirmedikçe asla bilemez.

Paykwik kart kodu kopyalanamaz veya hacklenemez.

Bazen kişiler kendi güvenlik açıklarıyla, kodu yanlış kişilerle paylaşsa bile kaybedilen para sadece kod içerisinde başta yüklenmiş olan paradan alışveriş sonrasında kalan miktar kadardır.

Paykwik Gerçek Paradır

Paykwik sanal para değildir demiştik. Aslında size verilen online kullanılabilir EURO dur. Bu durumda bu paralar tekrar TL olarak çevrilebilmektedir. Yine sitemiz üzerinden Kart Bozdurma işlemi yapılarak, kodunuzda kalan paraları hesabınıza EFT ile TL olarak gönderebiliriz.